Aktuality

Konference 4EDU s předáním pedagogických grantů

Ve čtvrtek 3. října se v Litvínově uskutečnila konference o inovativním vzdělávání a jeho současných trendech. Součástí programu bylo i předání pedagogických grantů. Myšlenka stipendií pro kvalitní učitele vznikla v UniCRE a nyní ji společně s námi realizuje Nadace Unipetrol.

Na konferenci 4EDU absolvovalo téměř 300 účastníků ze vzdělávacího prostředí i široké veřejnosti celodenní program plný odborných přednášek a workshopů. Na konferenci vystoupilo na 9 významných českých odborníků na vzdělávání. Po přednáškovém bloku čekalo na účastníky konference 4EDU 31 odpoledních workshopů na téma děti a technologie, chemické pokusy, popularizace vědy, inspirace pro třídnické hodiny apod.

Nadace Unipetrol v rámci konference udělila pedagogické granty na podporu inovativních způsobů výuky na českých školách v hodnotě 440 tisíc korun. Převzalo si je celkem 9 učitelů, kteří před nadační komisí obhájili svůj nadstandardní přístup k výuce. Nápad odměňovat aktivní učitele, kteří se výuce věnují i nad rámec svých běžných povinností, vznikl na půdě Unipetrol výzkumně vzdělávacího centra. Nadace Unipetrol se poté, ve spolupráci s Centrem, ujala jeho uvedení do praxe.
Nadace na konferenci předala i stipendia 51 středoškolským a vysokoškolským studentům v hodnotě 1,67 milionu korun.

Konferenci pod záštitou města Litvínov organizovala Nadace Unipetrol, Sportovní soukromá Základní škola Litvínov a hokejový klub HC Verva Litvínov.

Záznam celé konference si můžete prohlédnout zde.

 Fotogalerie: