News

Exkurze Technického lycea

Technické lyceum mostecké Střední průmyslové školy a Střední odborné školy gastronomie a služeb u nás bylo na exkurzi dokonce dvakrát. V březnu přijeli prváci a v dubnu třeťáci.

Prváky jsme bavili pokusy v naší studentské laboratoři. Studenti například viděli, jak se vyrábí mýdlo. Podívejte se na fotky, kde jim to předvádí náš pomvěd Pavel. Exkurzi do našich laboratoří jsme samozřejmě nevynechali.
Znalosti třeťáků nám umožnily zaměřit program odborněji. Tito studenti se budou muset brzy rozhodnout o svém budoucím uplatnění. Vyhradili jsme jim tedy více času na diskuze s průvodci, aby s nimi mohli probrat zaměření našeho výzkumu, technologie i možnosti zaměstnání.

Jaká byla reakce? Někteří studenti mají reálný zájem o zaměstnání a dva uvažují o studiu v Univerzitním centru. Vyučující, RNDr. Jitka Vachulková, nám napsala: „Jsem velice ráda, že vaše „společenství“ (VŠCHT, UniCRE, Unipetrol) poskytuje nadstandardní podmínky mladým lidem se zájmem o studium či zaměstnání. Vaše nabídky budu i do budoucna využívat a své studenty k vám přeposílat.“

Děkujeme.

1: Pavel vyrábí mýdlo
2: Do rostlinného oleje přilévá hydroxid sodný
3: Takhle by vypadal hotový výrobek
4: Nádhera!
5: Porovnejte s mýdlem ze supermarketu
6: Není tak pěkně čiré...
7: Čekáme, až doroste zahrádka
8: Takhle má vypadat chemie
9: Prohlídka analytické laboratoře
10: Dominika zajímalo, jestli je možné vodík efektivně využívat jako palivo
11: Reaktory na pokusné základně umí zaujmout